Školní plán mobility

Od března letošního roku město Hradec Králové připravuje tzv. plán školní mobility. Jednou ze čtyř škol, zařazených do projektu, je i naše škola.

Hlavním cílem je dosažení bezpečné, zdravé a šetrné cesty dětí do školy i ze školy, snížení počtu aut v okolí školy v ranní a odpolední špičce, další zvýšení bezpečnosti dětí a zlepšení povědomí o aktivním a zdravém stylu života nejen u školáků.

Na jaře proběhl ve dvou fázích terénní dopravní průzkum v okolí školy, na němž se podíleli žáci naší školy a jehož cílem byl sběr dat pro tvorbu plánu mobility (sčítání aut projíždějících kolem školy, počty dětí, které vozí do školy rodiče autem atd....). Ten zahrnuje mimo jiné změny a úpravy dopravního značení v okolí školy, zlepšení přechodů a v neposlední řadě i výstavbu kolárny pro jízdní kola a koloběžky žáků. Tyto změny by měly probíhat v tomto a příštím školním roce.

Cílem všech těchto opatření je také  motivovat žáky a rodiče, aby vyměnili auto za jiný dopravní prostředek, který je šetrnější k životnímu prostředí a zároveň přispívá ke zdravému životnímu stylu.

zpráva p. uč. Dubrovského